ورود |عضويت
دوشنبه 04 بهمن ماه 1400

اطلاعیه های  بخش کشاورزی

  اطلاعيه ها
اطلاعیه مهم - چهارشنبه 08 دی ماه 1400
مقررات مرتبط با بازرسی سرویس فدرال نظارت بر بهداشت گیاهی و دامپزشکی در خصوص انطباق با الزامات اجباری کاربرد آفت کش ها و مواد شیمیایی کشاورزی در محل های تولید محصولات گیاهی با هدف صادرات به فدراسیون روسیه...   بيشتر...

اطلاعیه - شنبه 27 آذر ماه 1400
کشاورزان عزیز : باتوجه به برودت هوا ، تمهیدات لازم برای مقابله با خطر سرمازدگی در گلخانه و واحدهای تولید قارچ را انجام دهید.جهت متن اطلاعیه کلیک کنید.   بيشتر...

اطلاعیه - پنج شنبه 25 آذر ماه 1400
به اطلاع واحدهای صنعتی می رساند جهت دفع ،تخلیه،امحاء پسماند در سامانه جامع محیط زیست به آدرس https://iranemp.ir درخواست انتقال پسماند داده شود و پس از صدور مجوز سامانه ای پسماند ها منتقل گردد.  

مرغداران گرامی - چهارشنبه 24 آذر ماه 1400
مرغداران گرامی : برای پیشگیری از آنفلوآنزای پرندگان به هرطریق ممکن از ارتباط پرندگان داخل سالن پرورش ، دان و آب مصرفی آن ها با پرندگان وحشی و آزاد پرواز و نیز سایر حیوانات جلوگیری نمایید.همچنین از هرگونه رفت و امد غیر ضروری جلوگیری نموده ودر صورت ضرورت ، خودرو قبل و بعد از ورود مورد ضدعفونی قرار گرفته و راننده به هیچ وجه از خودرو پیاده نشود  

اطلاعیه - چهارشنبه 24 آذر ماه 1400
همانگونه که مطلع میباشید شرکت های صادرکننده محصولات کشاورزی و غذایی به کشور چین بایستی پس از پایان سال جاری میلادی نسبت به تکمیل فرم مشخصات تولید کنندگان جهت ثبت در گمرک چین اقدام نمایند. لذا با عنایت به اهمیت موضوع و در راستای جلوگیری ازبروز هرگونه خدشه و توقفی در امر صادرات محصولات غذایی کشورمان به چین، کلیه بنگاه های صادرکننده محصولات کشاورزی و غذایی به کشورهای چین راسا با مراجعه به وب سایت https://cifer.singlewindow.cn نسبت به ثبت کامل مشخصات تولید کنندگان محصول صادراتی خود اقدام و سپس کدی راکه گمرک چین به سازمانهای متوالی ارسال نموده را اخذ نمایند دریافت این کد به منزله ثبت شرکت ها در گمرک چین می‌باشد . شایان ذکر است شرکت هایی که نسبت به تکمیل فرم ثبت نام مبادرت می نمایند همزمان می بایستی مراتب را به دستگاه دولتی گواهی دهنده ذیربط (گواهی بهداشت نباتی سازمان حفظ نباتات گواهی بهداشت دامی سازمان دامپزشکی کشور و گواهی پروانه بهداشتی سازمان غذا و دارو ) نیز جهت اقدام بعدی و تکمیل فرایند ثبت نام توسط دستگاه‌های مذکور اعلام نمایند.  

معرفی مجریان - دوشنبه 15 آذر ماه 1400
با عنایت به نامه سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در اربیل عراق پیرامون ملاقات و رایزنی با مالک میدان میوه و تره بار اربیل و توافق به منظور فعالیت مستقیم تجار و تولید کنندگان میوه و خشکبار ایرانی درآن و در اختیار گذاشتن شصت غرفه به مدت ۶ ماه به صورت رایگان و اختصاص دو غرفه برای هر استان علاقه‌مندان و افراد واجد شرایط جهت فعالیت در مجموعه های میدان میوه و تره بار اربیل اسامی خودرابه مدیریت جهادکشاورزی شهرستان مبارکه اعلام نمایید.  

انجام ثبت نام اولیه در سامانه اختصاصی سازمان توسعه تجارت ایران
در راستای تحقق اهداف صادراتی و ارج نهادن به تلاش قابل تقدیر فعالان عرصه صادرات کالاها و خدمات غیر نفتی و براساس معیارها و شاخص های مقرر و مندرج در سامانه اختصاصی سازمان توسعه تجارت ایران به آدرس tpo. ir/proexp1400 از کلیه صادر کنندگان محترم در سطح استان اصفهان که مایل به شرکت در این رقابت استانی هستند درخواست می گردد از تاریخ ١۴۰٠/٠۶/٢٨ تا پایان روز ١۴۰٠/٠٧/٢٨ به آدرس فوق مراجعه و نسبت به ثبت نام اولیه خود اقدام نمایند.  

اطلاعیه ترویجی
قابل توجه کشاورزان در خصوص کارگاه های آموزشی و ترویجی...   بيشتر...

اطلاعیه فنی حفظ نباتات- مبارزه با نسل دوم آفت کرم خوشه خوار انگور - پنج شنبه 20 خرداد ماه 1400
اطلاعیه -مبارزه با نسل دوم آفت کرم خوشه خوار انگور-   بيشتر...

اطلاعیه فنی حفظ نباتات- پسیل زیتون - يكشنبه 08 فروردین ماه 1400
برای آگاهی از متن اطلاعیه کلیک کنید.   بيشتر...

اطلاعیه حفظ نباتات - سوسک منداب - يكشنبه 08 فروردین ماه 1400
جهت آگاهی از اطلاعیه کلیک کنید   بيشتر...

اطلاعیه تسهیلات گلخانه - دوشنبه 11 اسفند ماه 1399
با عنايت به اتمام اعتبارات سرمايه اي آب و كشاورزي از محل صندوق توسعه ملي در كليه مناطق(كمتر توسعه يافته-برخوردار) ، و با توجه به مكاتبه صورت پذيرفته از طريق مديريت شعب بانك كشاورزي استان ،باستحضار مي رساند صرفا طرح هاي گلخانه اي نيازمند تسهيلات سرمايه ثابت كه از محل اعتبارات بند الف تبصره 18 و يا ماده 52 قانون الحاق به بانك عامل معرفي شده اند "در صورت تكميل مدارك مورد نياز در شعب مربوطه تا پايان سال جاري" مي توانند از اعتبارات منابع داخلي بانك با نرخ ترجيهي 15 درصد بهره مند گردد ،در غير اين صورت موضوع به شرط ابلاغ اعتبارات جديد در سال 1400 قابل پيگيري مي باشد.  

اطلاعیه
بهره برداران استخرهای آب کشاورزی باتوجه به وقوع حوادث ناگوارغرق شدگی در استخرهای تنظیم آب کشاورزی در سالجاری و به منظور پیشگیری و کنترل حوادث احتمالی موارد زیر را رعایت کنید: نصب فنس ، نصب تابلو هشدار و ممنوعیت شنا، تعبیه طناب های گره دار نجات ، تعبیه تیوب های بادی  

اطلاعیه طرح ملی هویت گذاری و پلاک کوبی دام کشور
قابل توجه کلیه دامداران عزیز، به اطلاع دامداران گرامی می رساند : به منظور شناسایی دام های موجود ، ثبت اطلاعات دام و دامدار ، جابجایی کنترل شده دام و نهایتا مبارزه با قاچاق دام زنده ، طرح هویت گذاری دام ، برآورد تولیدات دامی ، دام کوچک و بزرگ در سالجاری اجباری شده است. شایسته است دامداران عزیز جهت بهره مندی از مزایای طرح و استفاده از خدمات سازمان های جهادکشاورزی و سایر ادارات نسبت به پلاک کوبی دام های خود با استفاده از پلاک گوش های استاندارد تهیه شده توسط مراکز مجاز پلاک کوبی در اسرع وقت اقدام نمایند در غیر اینصورت دام های بدون پلاک کوبی و هویت گذاری مصداق بارز قاچاق دام بوده و برابر ضوابط قانونی رفتار خواهد شد. لذا جهت کسب اطلاعات بیشتر به مراکز جهادکشاورزی مراجعه و از جزئیات عملیات اجرایی طرح مطلع گردند.  

اطلاعیه بیمه محصولات کشاورزی
تعداد محصولات تحت پوشش بیمه محصولات کشاورزی استان   بيشتر...

توصیه های فنی  بخش کشاورزی

  توصیه های فنی
پسماند - شنبه 27 آذر ماه 1400
جهت متن اطلاعیه کلیک کنید.   بيشتر...

اصول بهزرایی کلزا(مبارزه با علفهای هرز )
نکته های مبارزه با علفهای هرز کلزا برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.   بيشتر...

نکته های کلزا ( تاریخ کشت )
اصول بهزرایی کلزا- تاریخ کشت برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.   بيشتر...

اصول بهزرایی کلزا - مبارزه با علفهای هرز 2
نکته های مبارزه با علفهای هرز کلزا برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.   بيشتر...

اصول بهزرایی کلزا- تغذیه گیاه کلزا
نکته های تغذیه گیاه کلزا تا زمان پایان روزت برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.   بيشتر...

قابل توجه باغداران و متقاضیان احداث باغ
برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید...   بيشتر...

قابل توجه تولیدکنندگان و عرضه کنندگان نهال
در راستای تولید قانونمند و ارائه نهال سالم و به منظور جلوگیری از اشاعه آفات و بیماری های نباتی و ایجاد خسارت های غیرقابل جبران برای باغداران و براساس ماده 7 قانون ثبت ارقام و گواهی بذر نهال مصوب مجلس شورای اسلامی ، تولید و عرضه نهال بدون مجوز ممنوع می باشد.  

کشاورزان محترم :
با راه اندازي سامانه پيام كوتاه ثبت كود توسط موسسه تحقيقات خاك و آب، خريداران انواع مواد كودي براي اطمينان از اصالت كودهاي خريداري شده مي توانند شماره ثبت برچسب روي بسته كود را به شماره 3000646424 پيامك نمايند.  

  كاربران بر خط
عضويت عضويت:
Latest New User آخرين:
New Today ورودي امروز: 0
New Yesterday ورودي ديروز: 0
Overall Users در مجموع : 461

كاربران فعال بازديد كنندگان فعال :
Visitors بازديد ها: 120
Members اعضاء: 0
مجموع كاربران مجموع: 120

بازديد ها بازديد ها :  
Visitors بازديد هاي كل: 1956880
Visitors بازديد هاي امروز: 997
Visitors بازديد هاي ديروز: 1650

فعال در اين زمان كاربران فعال:
Copyright (c) 1400/11/04 پرتال مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مبارکه
پرتال سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا